Filtruj według

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 99,00 zł

Kolor

Kolor

Źródło światła

Źródło światła

Styl

Styl

9 produktów w kategorii.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Taśma LED 5m - 30 ledów na metr

113,85 zł Cena

Taśma posiada wbudowane oświetlenie LED o stopniu ochronnym IP20. Przy pomocy dołączonego pilota można zmieniać tryby świecenia na szybko migające, świecące na stałe lub zmieniające się płynnie co chwilę. Na pilocie widać wiele kolorów. Taśma posiada możliwość zmiany koloru ledów. Często podłużne taśmy ledowe służą do przyciągania wzroku i oświetlania witryn sklepowych, wystaw. Taśma może świecić z delikatną barwą białą, może świecić intensywną czerwienią czy zielenią. Możliwość ustawiania kolorów za pomocą pilota pozwala na zabawę światłem i dopasowywanie kolorystyki do oświetlanych przedmiotów czy do własnych preferencji. Taśma ledowa ma 5 metrów długości, a to pozwala na jej rozciągniecie wzdłuż różnych przedmiotów czy okien. Zmienność trybów świecenia i kolorów daje wiele możliwości.

Żarówki, źródła światła - ozdobne, ledowe, halogenowe

Co to jest źródło światła w lampie?

Od początków dziejów ludzie szukają coraz lepszego oświetlenia. W czasach, kiedy nie mieliśmy dostępu do prądu staraliśmy się rozświetlić ciemność za pomocą ognia. Okres stosowania ognia jako źródło światła trwał wieki. Do utrzymywania światła wykorzystywane były pochodnie, ogniska, kaganki oraz świece. Taki rodzaj sztucznego światła zakończyła era prądu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie tworzyć aktualnie piękne oświetlenia wewnętrzne.

Rodzaje źródeł światła w lampach.

Na rynku posiadamy wiele rodzaje lamp. Podczas ich wyboru poza stylem i wyglądem lampy warto zastanowić się nad ich rodzajem. Źródłem światła w lampach mogą być żarówki tradycyjne, żarówki halogenowe, żarówki jarzeniowe oraz najnowsze, najbardziej wydajne oraz oszczędne żarówki ledowe lub diody LED. Żarówki tradycyjne charakteryzują się wysokim zużyciem prądu. Światło emitowane jest w wyniku rozgrzania przez prąd żarnika. W klasycznej żarówce tylko 5% prądu odzyskujemy w postaci źródła światła.

Zalety wykorzystania LED’owego źródła światła w lampach

Żarówki ledowe wykorzystują technologię diod LED. Diody LED są bardzo wydajnym i energooszczędnym źródłem światła. Wydzielanie światła spowodowane zachodzącym w przewodnikach reakcji atomów. Proces zachodzący w diodach LED to elektroluminescencją. Diody LED są źródłem światła o dużej wydajności. Emitują one dowolną barwę w zależności od napięcia prądu, którym dioda jest wzbudzana.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem żarówki?

Przed zakupem lampy warto sprawdzić kilka aspektów w jej specyfikacji. Przede wszystkim pierwszym aspektem przed kupnem lampy musimy sprawdzić z jakiego źródła światła korzysta lampa. Wiedząc w jakie źródło światła wyposażone jest lampa możemy określić jaką ilość światła będzie dawać nam lampa. Wykorzystując przeliczniki mocy na wartość lumenów możemy dopasować potrzebną ilość światła do naszego pomieszczenia.