Najczęściej zadawane pytania naszych klientów

Jakie ‘ta’ lampa da światło?

Moc świecenia lampy zależy od dobranych do niej żarówek. Jest to kwestia indywidualna ponieważ do lamp zazwyczaj nie są dołączane żarówki. W przypadku lamp ledowych, w których światło jest już wbudowane, należy patrzeć na ich moc, która jest wbudowana na stałe.

Czym się różni lampa na żarówki LED od lampy LED?

Lampa na żarówki to lampa w której można zamontować żarówki ledowe lub tradycyjne. Żarówki można w dowolnym momencie wkręcić, wykręcić. Z kolei lampy LED posiadają wbudowane ledy wewnątrz. Oczywiście lampy takie podlegają serwisowi i takie ledy również można wymienić ale zazwyczaj nie zrobimy tego samodzielnie.

Jak długo może świecić lampa ledowa?

Prędzej przepali się żarówka niż taka lampa. Lampy te posiadają wyjątkowo trwałe ledy, które mogą służyć nam latami. Nie ma reguły czy lampa będzie świeciła 5 czy 10 lat. My udzielamy dwuletniej gwarancji ale lampa może świecić dużo dłużej. Ledy w lampach LED są wymienne i NIE jest to oświetlenie ‘jednorazowe’.

Czy lepiej wybrać lampę ledową czy na żarówki?

Jest to kwestia gustu i własnych preferencji. Jeżeli nie mamy przekonania do lamp ledowych, to zawsze lepiej wziąć lampę na żarówki. Zawsze powtarzamy, ze nie taki diabeł straszny jak go malują, a nasze lampy są bardzo trwałe i polecamy zarówno jedne jak i drugie. Często lampy ledowe charakteryzują się tak ciekawymi kształtami, że nie jest trudno przekonać się do ledowego rodzaju oświetlenia. Należy mieć na uwadze również fakt, że oświetlenie ledowe jest dziś nawet częściej używane niż lampy na żarówki.

Dlaczego tak dużo jest dziś kinkietów ledowych?

Kinkiety ledowe mogą mieć dużo ciekawsze kształty. Zazwyczaj lampy montowane nad lustrami czy obrazami są dziś stosowane w wersji ledowej. Kinkiety na żarówki z reguły prezentują się spokojniej. Dużym atutem kinkietów LED jest brak potrzeby zmiany żarówek i możliwość cieszenia się światłem przez lata. W naszej ofercie znajduje się wiele kinkietów ale większy wybór będzie wśród kinkietów ledowych niż wśród tych na żarówki.

Jaką barwę światła wybrać?

Barwa światła, tak jak i wybór rodzaju oświetlenia, jest kwestią indywidualną. Posiadamy w ofercie lampy z barwą ciepłą, neutralną i zimną. Barwa ciepła – 3000K, barwa zimna – 6000K, barwa neutralna – 4200K. W zależności od potrzeb i rodzaju pomieszczenia w którym ma być lampa, dobieramy również jej barwę. Najczęściej lampy z barwą ciepłą, wpadające w kolor żółty, stosowane są w salonach, sypialniach, kuchniach. Często używa się w tym miejscach również barwy neutralnej, która wpada w kolor biały. Barwa zimna stosowana najczęściej w biurach i w łazienkach. My do łazienek polecamy najczęściej mieszanie barw, np. barwa zimna na suficie i barwa ciepła nad lustrem. Można również stosować się do tej zasady odwrotnie – barwa ciepła na sufit, a zimna nad lustro. Mieszanie barw pozwala na otrzymanie jasnego światła w pomieszczeniu, które da możliwość wykonania np. dokładnego makijażu. Mówi się, że światło o barwie ciepłej jest najlepszym dla zdrowia oka. Należy brać to pod uwagę dobierając odcień świecenia lampy. Barwy światła w lampach LED są już wbudowane. Z kolei w lampach na żarówki dobieramy barwę razem z mocą żarówki i jej gwintem.

Jak dobrać żarówkę do lampy?

Żarówki dobieramy tylko do lamp ‘na żarówki’. Nie do lamp LED (różnica została wyjaśniona wyżej). W przypadku żarówek ledowych, ich moc możemy dobierać dowolnie. Żarówki LED nie nagrzewają się i mają inny pobór mocy. Daje to możliwość montażu wyższej mocy niż w przypadku wyboru żarówki tradycyjnej. Żarówki ledowe nie nagrzewają się, świecą od razu pełnym światłem i nie potrzebują czasu na rozpalenie się. Dużym plusem żarówek ledowych jest nie tylko możliwość dobierania dowolnej mocy ale także mniejsze zużycie prądu, co ma odzwierciedlenie w późniejszych rachunkach. Jeżeli chodzi o żarówki tradycyjne, to wyjaśnimy to na prostym przykładzie: Żarówka LED ma moc 6-8W, co oznacza, że jest odpowiednikiem żarówki tradycyjnej o mocy 40W. Jeżeli lampa posiada możliwość montażu żarówki DO 40W, to oznacza to, że możemy zamontować żarówkę LED o mocy: 4, 6, 10W i więcej – ich odpowiednik na tradycyjne Waty będzie większy ale moc LED przeliczana jest inaczej. Z kolei jeśli użyjemy w tej lampie żarówki tradycyjnej o mocy 40W, to będzie ona miała tylko 4W ledowe i wersji tradycyjnej nie zamontujemy już mocniejszej aby nie przepalić lampy. Kolejną kwestią jest gwint żarówki. Jest to najważniejsza kwestia przy doborze źródła światła. Zgodnie z gwintem jaki jest w lampie dobieramy gwint żarówki, jej moc i barwę. Zawsze polecamy stosowanie żarówek ledowych ponieważ można używać światła o wyższej mocy ale ma to również dużo więcej plusów.

Jak dopasować lampę do wnętrza?

Czasem ciężko nam wyobrazić sobie jak dana lampa będzie się u nas prezentować. Warto wtedy spojrzeć na całe wnętrze, a między innymi na kolorystykę wnętrza. Jeśli w pomieszczeniu jest dużo dodatków w kolorze czarnym, to idealna będzie lampa również w kolorze czarnym. W przypadku pomieszczeń, które posiadają dodatkowy kolor, np. złoty, dobrze dopasować lampę ze złotym elementem ponieważ podkreśli ona wszystkie złote elementy wyposażenia znajdujące się w danym miejscu. Jeśli chodzi o kolorystykę, to sprawa jest dość prosta. Jeżeli chodzi o kształty, to dobrze patrzeć nad czym lampa ma wisieć. Dobierając lampę nad stół należy zwrócić uwagę na kształt samego stołu ponieważ zazwyczaj lampa w kształcie kwadratu lub składająca się z kwadratowych kloszy nie będzie pasowała nad okrągły stół. Pamiętajmy o doborze okrągłych kloszy nad okrągłe stoły lub kanciastych lamp nad kanciaste meble. Daje to profesjonalny, odpowiedni efekt w domach i wszelkich innych miejscach do których dobieramy lampy. Kolejną ważna kwestią jest wysokość i długość lampy. Wysokość lampy najczęściej dobieramy patrząc na wysokość całego pomieszczenia ponieważ nie zamontujemy lampy w miejscu w którym będziemy zahaczać o nią głową. W przypadku lamp z regulowaną długością możemy je skracać tak, aby zamontowane były tuż przy suficie. Montując lampę nad stołem lub wyspą kuchenną warto dobrać lampę na tyle długą aby wisiała odpowiednio nisko nad danym meblem.

Ile mam czasu na ewentualny zwrot lampy?

Na zwrot mamy zawsze 14 dni od dnia otrzymania towaru. Prosimy jednak o przemyślane zakupy ponieważ zależy nam na sprzedaży lamp nowych, dlatego nie przyjmujemy zwrotów lamp, które noszą ślady montażu.

Czy lampy mają gwarancję?

Oczywiście każda z lampa ma 2 lata gwarancji. W przypadku lamp na żarówki nie ma prawa się nic stać ponieważ przepalić się może jedynie żarówka, którą i tak każdy zakupuje indywidualnie. W przypadku lamp ledowych gwarancja zapewnia komfort zakupów i poczucie bezpieczeństwa ponieważ sprzedajemy lampy, które mają służyć latami.

Jak długo trzeba czekać na przesyłkę?

Wszystkie zamówienia realizowane są w ciągu 24h (z wyjątkiem weekendów, kiedy firmy kurierskie nie pracują). Lampa zamówiona w poniedziałek do godziny 12 zostanie wysłana jeszcze tego samego dnia. Lampa zamówiona w piątek po 12 zostanie wysłana dopiero w poniedziałek ze względu na brak możliwości wcześniejszej wysyłki.

Jak długo jesteśmy na rynku i czy zakupy u nas są bezpieczne?

Nasza firma na rynku jest od kilkunastu lat. Od 2008 r. zajmujemy się sprzedażą oświetlenia do wnętrz i nie tylko. Pracujemy na zaufanie naszych klientów od lat, a nasze oświetlenie zrzesza sobie codziennie kilkadziesiąt nowych klientów. Zakupy są u nas w pełni bezpieczne. Zapraszamy do wystawienia nam oceny w serwisie Google, aby inni klienci mogli poznać naszą firmę lepiej.

Jeśli masz jakieś pytanie ale w naszym poradniku nie ma na nie odpowiedzi – zachęcamy do kontaktu drogą telefoniczną, mailową bądź do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, który znajduje się w zakładce KONTAKT.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem lampy do pokoju?